Seçkin kliniklerimiz ve doktorlarımızla, Türkiye'de İstanbul da aynı veya üzerinde uluslararası standartlarda, kalite ve teknolojide tedavi garantisi altındasınız.
7/24 Hizmet
+90 543 158 78 58
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
7/24 Hizmet 7/24 Hizmet
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
mayamist_turizm
Title Image

Tummy Tuck

Tummy Tuck

Günümüzde kadın doğurma yaşı ilerlemiştir. Buna bağlı olarak tüp bebek doğumları artmış, gebelikler artmış ve dolayısıyla karın deformasyonu çok sık görülen bir durum haline gelmiştir. Buna göre karın bölgesinin estetiği artmıştır. Abdominoplasti (karın germe); karın germe ameliyatı demektir. Yağlı karın yağlanmasını ve cildin aşırı sarkmasını önlemek için yapılan bir operasyondur. Spora ve diyete rağmen kilo veremeyen hastalarda tercih edilen bir operasyondur. Karın kası estetiği operasyonunda; Doğum veya yaşlanma nedeniyle gevşeyen karın kasları iyileşir. Göbek deliği düzeltildi. Fazla yağ dokusu alınır ve sarkan deri dokusu çıkarılır ve karın düz ve gergin hale getirilir. Karındaki sorun göbek deliğinin üstünde veya altında ise işlem “tam karın germe” dir. Sorun sadece göbek deliğinin altındaysa işleme “mini karın germe” denir. Bel ve mide bölgesinde yağlanma varsa bu bölgelere liposuction yapılabilir. Karın germe ameliyatında olabilecek iz; sezaryene göre biraz daha uzundur ve iç çamaşırında kalacaktır. Karın germe ameliyatında; Hastanın kullandığı bir ilaç, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kalp veya damar hastalığı varsa doktora haber verilmelidir. Çünkü bu hastalıklara sahipseniz riskli bir operasyondur. Ameliyattan 1 hafta önce aspirin içmeyin. En önemlisi ameliyattan en az 1 ay önce ve ameliyat sonrası 1 ay sonra sigara içmemektir. Doğumla ilgili olarak; Karın germe ameliyatı doğumdan 1 yıl sonra rahatlıkla yapılabilir. Karın germe ameliyatından 18-24 ay sonra rahatlıkla verilebilir. Karın germe ameliyatı bebeğin gelişmesini engellemez. Genel anestezi yöntemine uygulanır.

Tam Karın Germe
Kesi, bir kalçadan diğerine uzanan ancak bikini mayo içinde gizlenebilen bir kesi hattından oluşur. Alt, orta ve üst karın duvarı kasları ve fasyasındaki şişlik düzeltilir ve şişlik giderilir.
Yağ tabakası ile fazla deri gerilir ve fazlalıklar giderilir. Göbek yeni yerine adapte edilmiştir. Konturlara daha pürüzsüz bir görünüm kazandırmak ve daha iyi bir çizgi oluşturmak için ayrıca liposuction uygulanabilir. Tam karın germe operasyonunda genişliğe bağlı olarak tahmini 2-4 saat sürebilir.
Kısmi karın germe (mini karın germe)
Her iki kasık arasında küçük bir kesi yapılır. Karın alt duvarındaki kas ve fasyadaki gevşeklik onarılır ve böylelikle şişkinlik ortadan kaldırılır. Deri gerilir ve fazla deri ve yağ tabakası alınır.
Göbek tutamacının yeri değiştirilemez.
Geçiş bölgesini düzeltmek için sıklıkla liposuction kullanılabilir. Mini karın bölgesinde ameliyat süresi 1-2 saattir.
Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci
Ameliyattan sonra pansuman yapılır. Şişliği önlemek, en aza indirmek ve karnı desteklemek için özel karın korsesi giyilir. Ağrı kesicilerle kontrol edilen operasyon sonrası karın bölgesinde birkaç gün şişlik ve ağrı olabilir.
Ortalama 1-3 gün sonra drenler alınır. Yaklaşık 1-3 gün hastanede kalacaksınız. 2-4 hafta sonra işe dönebilirsiniz. Yara izi tahmini 3 veya 6 ay boyunca kırmızı-pembemsi renkte görülecektir ve izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ile 1 yılı bulabilir.
Kabul edilebilir işaretiniz bikininin altına yerleştirilmek üzere oluşturulur. Operasyonun vücuda yeni şekli, operasyondan 3 hafta sonra daha iyi fark edilir. Karın germe operasyonu sonrasında özgüveniniz artar.

× Mayamist.com'a Hoş Geldiniz.