Seçkin kliniklerimiz ve doktorlarımızla, Türkiye'de İstanbul da aynı veya üzerinde uluslararası standartlarda, kalite ve teknolojide tedavi garantisi altındasınız.
7/24 Hizmet
+90 543 158 78 58
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
7/24 Hizmet 7/24 Hizmet
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
mayamist_turizm
Title Image

Liposution

Liposuction, vücudu inceltmek ve istenen oranlarda yeniden şekillendirmek için fazla yağı almak için kozmetik bir işlemdir. Liposuction’ın rahatlığı, hastalar arasında popüler bir ameliyat olmasını sağlar – prosedür, bir seansta birden fazla alanı tedavi edebilir ve tutarlı sonuçlar sunarken diğer kozmetik prosedürlerle birlikte gerçekleştirilebilir.

Liposuction prosedürü
Ameliyat iki ila üç saat sürebilir ve genel anestezi, lokal anestezi veya intravenöz sedasyon altında yapılır.
Çok küçük, ayırt edilemeyen kesiler yapılır ve fazla yağ, ince bir tüpe takılan cerrahi vakumlar veya şırıngalar aracılığıyla emilerek alınır. Fazla yağı almanın birkaç yolu vardır.

Şişen liposuction – hedeflenen bölgeye onu uyuşturmak için steril bir solüsyonun enjekte edildiği ve bir kanülü (ince tüp) ileri geri hareket ettirerek yağın mekanik olarak alındığı geleneksel liposuction tekniği.

Lazer liposuction – lazerlerin ürettiği ısıyı, yağ hücrelerinin zarlarını parçalayarak sıvılaştırmak için kullanır, bu da çıkarılmasını kolaylaştırır. Lazer lipo’nun çevreleyen cilde, sinirlere ve kan damarlarına Vaser lipo’dan daha fazla zarar verme olasılığı daha yüksektir, ancak hasar genellikle en düşük seviyededir.

Vaser liposuction – emmeden önce yağı sıvılaştırmak için ultrason enerjisi kullanır. Vaser lipo, lazer liposundan daha hassastır ve bu nedenle, yağı çevreleyen herhangi bir cilde, sinirlere ve kan damarlarına zarar verme olasılığı daha düşüktür.

Liposuction, genellikle diyet veya egzersizden bağımsız olarak vücutta fazla yağ kalan hastalar tarafından aranır.
Liposuction yaptırmak için sağlıklı, dengeli bir kiloda, sıkı bir cilde, makul tonda kaslara sahip olmanız ve ideal olarak sigara içmemeniz gerekir.
Kalp hastalığı, diyabet, zayıf bağışıklık sistemi veya kan akışı sorunları gibi sağlık sorunları olan hastaların liposuction ameliyatı olması teşvik edilmemektedir.

 

Liposuction maliyetleri, cerrahın deneyimine ve prosedürün tam türüne göre büyük ölçüde değişebilir. Türkiye’de liposuction ve diğer birçok kozmetik işlemin maliyetleri Avrupa ve ABD’ye göre çok daha düşüktür.
Çoğu durumda, liposuction kozmetik cerrahi olarak kabul edilir ve bu nedenle sağlık sigortası kapsamında değildir.
Her zaman ameliyat ücretini ve anestezi ücretleri, ameliyathane tesisleri ve hastane maliyetleri, muayeneler, gerekirse ikinci işlem maliyeti gibi ek maliyetleri dikkate alan tam fiyat hakkında bilgi alın.

Liposuction konsültasyonları sırasında şunlar tartışılır: cerrahi hedefler; tıbbi geçmiş; ilaçlar, besin takviyeleri, alkol, uyuşturucular ve tütün dahil olmak üzere şu anda kullanılan maddeler; mevcut sağlık durumu; beklenen sonuç; ameliyat sonrası bakım ve olası komplikasyonlar.

Fotoğraflar çekilir ve liposuction seçenekleri tartışılır, ardından cerrah uygun bir tedavi süreci önerir.

Bir karardan mümkün olduğunca haberdar olmak için konsültasyon randevusundan tam olarak yararlanmanız tavsiye edilir. Prosedürün başarısı için cerrahın tüm sorularına dürüstçe yanıt vermek ve açıklama gerektiren herhangi bir şeyi açıkça sormak önemlidir.

 

Ameliyattan önce
Liposuction ameliyatı yaptırmadan önce sizden aşağıdakiler talep edilebilir:

Tıbbi değerlendirme için testler almak
Nikotinden kaçınmak
Aspirin, antiinflamatuvar ilaçlar ve bitkisel takviyelerden kaçınmak
Belirli ilaçları almak veya mevcut ilaçları ayarlamak
Ameliyat sonrası bakım ve iyileşme
Ameliyattan sonra iyileşirken kesilerin üzerine bandajlar veya kompresyon giysileri yerleştirilir. Herhangi bir aşırı kan veya sıvı birikmesi için deri altına drenler yerleştirilebilir. Bandajları ve drenleri nasıl kullanacağınız ve iyileşmek için hangi ilacı kullanmanız gerektiği konusunda size talimat verilir.
Kesi alanındaki cilt, herhangi bir aşındırıcı harekete maruz kalmadan daima nazikçe tutulmalıdır.
Çoğu durumda normal aktivitelere dönmek için yaklaşık iki hafta gerekir. Liposuction’ınızın nihai sonuçlarını ancak dış ve iç iyileşme tamamlandıktan ve şişlik ve sıvı tutulması tamamen azaldıktan sonra görmeyi beklemelisiniz ki bu birkaç ay sürebilir.
Cerrahınız ile ameliyattan hemen sonraki dönem ve iyileşme dönemi hakkında bilgi almanız önerilir. Ameliyattan sonra nereye yerleştirileceğiniz, size hangi ilaçların verileceği ve takip bakımı için ne zaman randevu almanız gerektiği konusunda sorularınız olabilir.

Feragatname
Liposuction egzersiz yapmanın ve kilo vermenin yerini tutamaz ve selülit, sarkık cilt veya kas tonusu eksikliğini tedavi etmeye yönelik değildir.
Bazı durumlarda, en iyi sonuçlar için birden fazla ameliyata ihtiyaç vardır.
Liposuction’ın sonuçları kalıcıdır ancak önemli ağırlık dalgalanmaları ile değiştirilebilir. Ameliyatınızın sonuçlarını korumak için kilonuzu korumanız ve sağlıklı bir yaşam tarzı önerilmektedir. 

× Mayamist.com'a Hoş Geldiniz.