Seçkin kliniklerimiz ve doktorlarımızla, Türkiye'de İstanbul da aynı veya üzerinde uluslararası standartlarda, kalite ve teknolojide tedavi garantisi altındasınız.
7/24 Hizmet
+90 543 158 78 58
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
7/24 Hizmet 7/24 Hizmet
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
mayamist_turizm

Fut Teknik

Eski minigraft ve mikrograft prosedürleri artık eski olarak kabul edilmektedir. Tüm dünyada folikül saç ekimi yöntemi önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Burada modern saç transfer yöntemlerinin temel özellikleri ve folikül ünitesi ekimi anlatılmaktadır.

FUT Tedavisi nedir?

Saç köklerinin daha sonra saçların tekrar dökülmemesi için sürekli ve kalıcı olarak iyi sonuçlarla saç ekimi yapması gerekmektedir. Bu saç kökleri genellikle boyun bölgesinden alınır. Muhtemelen zaten çoğu insanın ense bölgesinde (donör bölge) hiç saç kaybetmediğini gözlemlediniz. Bir bant veya bir deri şeridi çıkarılır ve mikroskop altında 2 ve 3 foliküler üniteye dağıtılır. Bu adım saçın bütünlüğünün etkilenmemesini sağlamak için yapılır. Bir foliküler ünite, 2-5 foliküler ünite halinde oluşan bir tutam saçtan başka bir şey değildir. İnsan saçı başlangıçta dışarıdan şüphelenildiği gibi sıra veya kıvrımlar halinde uzar. Bu saç üniteleri büyük miktarlarda alınabilir. Tahrip olmadıkları için daha yoğun saç ekimi mümkündür.

FUT Tekniğinin Avantajları:

-Kısa sürede 1500 Greft çıkarılıp ekilebilir Para çekme işlemi yakl. 15 dakika (FUE teknolojisi ile yaklaşık 3-4 saat sürer)

FUT tekniğinin dezavantajları:

-Her cerrahi müdahalede olduğu gibi, FUT yöntemi kullanılarak yapılan saç ekiminde de bandın dikilmesi gerekir.

-Kısa bir saç modeli giymeyi seviyorsanız bu bir dezavantajdır.

-Kılların yeniden uzama döneminde ense bölgesinde ince bir şerit izi görülür. 1500 Greftin çekilmesi mümkün değildir.

-İltihaplanma, kan akışlarının ve sinir yollarının yaralanma riski, FUE yönteminden önemli ölçüde daha yüksektir. İngiltere’de sonradan bakım (pansumanın değiştirilmesi, dikişlerin alınması ve kontrol) gereklidir – bu ek maliyetlere neden olur çünkü sağlık sigortası bu maliyetleri karşılamaz.

× Mayamist.com'a Hoş Geldiniz.