Seçkin kliniklerimiz ve doktorlarımızla, Türkiye'de İstanbul da aynı veya üzerinde uluslararası standartlarda, kalite ve teknolojide tedavi garantisi altındasınız.
7/24 Hizmet
+90 543 158 78 58
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
7/24 Hizmet 7/24 Hizmet
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
mayamist_turizm
Title Image

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği
Bacaklarda en sık karşılaşılan sorunlar;
Bacağın üst kısmının yağlanması,
Kalça bölgesi (bacağın dış kısmı) yağlı,
Diz içi yağ fazlalıkları,
Alt bacakta eğrilikler,
Varis sorunu, cilt çökmesi,
İki bacak arasındaki asimetri aralarında sayılabilir …
Basen bölgesinde, bacak içi ve diz içerisindeki bölgesel fazlalıklar için en ideal yöntem yani yağ aldırma – liposuction ameliyatlarıdır. Bacak eğriliği için baldır silikonları dediğimiz göğüs bölgesinde bacağın iç kısmını silikonlar gibi kalınlaştıran bir ameliyat yöntemi vardır. Cilt çökmeleri, asimetrik görüntüler yağ enjeksiyonu veya dolgu enjeksiyonu ile çözülebilir.
Liposuction ve depresyon gelişen kişilerde tedavi olarak bacak bölgesine AWT uygulaması veya yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu uygulanabilir.
Eğri bacak olarak bilinen yani alt bacak bölgesindeki deformite tedavisinde üç tip teknik vardır. Silikon protez, aquafilling ile dolgu enjeksiyonu, yağ enjeksiyonu bu teknikler arasındadır. Aquafilling ile dolgu enjeksiyonu, cerrahi olmayan bir tekniktir. Kişi bu operasyondan sonra evine gider, anesteziye gerek yoktur.
Liposuction, spora ve rejime rağmen erimeyen yağlar için makul bir tekniktir. Bacaklarda doku fazlalığı ve sarkma gibi sorunlar hızlı kilo alıp verme gibi nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda bacak germe ameliyatı tercih edilir.
Liposuction’a alternatif olan teknik ‘lazer lipoliz’ tekniğidir. Bazen bacak germe estetiği yapılacak kişinin yanında liposuction yapılması gerekebilir. Ameliyat süresi 2 ile 3 saat arasında sürmektedir. Operasyon sonrası hastanın 1 gece hastanede kalması yeterlidir.

× Mayamist.com'a Hoş Geldiniz.