Seçkin kliniklerimiz ve doktorlarımızla, Türkiye'de İstanbul da aynı veya üzerinde uluslararası standartlarda, kalite ve teknolojide tedavi garantisi altındasınız.
7/24 Hizmet
+90 543 158 78 58
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
7/24 Hizmet 7/24 Hizmet
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
mayamist_turizm
Title Image

Akne Tedavisi

Akne veya lekeli cilt, özellikle ergenlik döneminde bir sorundur. Etkilenenler sıklıkla, sivilcelerden dolayı dışlandıkları veya alay ettikleri için psikolojik stresten çabuk muzdarip olurlar. Pek çok insan gelişimin bu önemli evresinde ciltlerinde kendini iyi hissetmez, özellikle de sivilce çoğu zaman çirkin yara izlerine yol açabilir.
Yetişkinlikte artık sivilceden muzdarip olmasa bile, bize hayatın bu evresini çekici olmayan, pürüzlü bir cilt olarak hatırlatan genellikle küçük veya büyük izlerdir. Çoğunlukla üzerlerine makyaj yapılarak izlerin gizlenmesi için girişimlerde bulunulur, ancak bu, bu bölgelere daha fazla hava gelmemesi ve kirliliklerin tekrar gelişmesi anlamına gelir. Bununla birlikte, bu arada, modern dermatolojinin, akne izlerini nazikçe tedavi etmeye yardımcı olan çeşitli tedavileri vardır. İstanbul’daki uzmanlarımız tarafından yapılan profesyonel tedavi, genç ve sağlıklı bir cilt sağlar.

Akne İzi Tedavisi Genel Bilgiler
Akne, cildin yağ kanallarının tıkandığı dermatolojik bir sorundur. Penetran bakterilerle birlikte enfeksiyonlar gelişir ve bunlar daha sonra kistlere veya düğümlere dönüşür. Sivilceyi ömür boyu sürecek bir sorun haline getiren de tam da bu yara izi çünkü tedavisi sivilcenin kendisinden daha karmaşıktır.
Akne izlerine karşı tedavi programı bireysel ihtiyaçlara yöneliktir. Önlemlerin odak noktası, alttaki katmanlara ulaşmak ve cildi yumuşatmak için cilt yüzeyini pul pul dökmektir. Bulgulara bağlı olarak lazer peeling veya dermabrazyon kullanılır. Lazer tedavisi veya dermabrazyondan yaklaşık iki ila dört hafta sonra, yeni taze cilt görünür hale gelir.

× Mayamist.com'a Hoş Geldiniz.