Seçkin kliniklerimiz ve doktorlarımızla, Türkiye'de İstanbul da aynı veya üzerinde uluslararası standartlarda, kalite ve teknolojide tedavi garantisi altındasınız.
7/24 Hizmet
+90 543 158 78 58
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
7/24 Hizmet 7/24 Hizmet
info@mayamist.com
+90 543 158 78 58
mayamist_turizm

DHI Saç Ekim

Saç ekimi DHI
DHI tekniği, kalem yöntemi veya Choi pen Direct saç ekim yöntemi
Saç ekiminin, kişinin ince saç lekelerinde kullanmak için iyi bir önlem olduğu kanıtlanmıştır. Günümüzde DHI tekniği (Direct Hair Implantation), çıkarılan saçları nakletmek için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Küçük, belirli alanlar onunla ekilebilir.

Prosedür:

DHI prosedüründe saç kökleri donör sahadan FUE tekniği kullanılarak çıkarılır ve hemen etkilenen bölgeye tekrar tutturulur. Bu prosedür, kısaltılmış müdahale süresine rağmen en iyi sonucu elde etmeyi amaçlamaktadır. Güney Kore’deki Kyunpook Ulusal Üniversitesi’nde geliştirilen benzersiz bir alet – Choi İmplanter Kalemi – bu amaçla kullanılıyor. Adından da anlaşılacağı gibi bu kalem, kalem ile donör bölgeden çıkarıldıktan sonra doğrudan etkilenen bölgeye saç köklerinin ekilmesi için kullanılır. Bu, prosedürün Choi, Pin veya Perkütan Tekniği olarak adlandırılmasının bir başka nedenidir.

Riskler:

Pimlere bastırıldığında greftte olası hasar

Choi kaleminin ucunda, grefti çevreleyen ve onu sorunlu bölgeye yerleştiren içi boş bir iğne vardır. Bu kurcalama işlemi, Choi Pen’in kesme ve dönme kuvvetleri nedeniyle saç köküne zarar verme riskini artırır. Alıcı dokuya hasarlı bir greft yerleştirilirse, sağlıklı büyüme şansı azalır – greft tekrar başarısız olur.

Ayrıca sağlıklı greftler tehlike altındadır. Birçok klinik ve cerrah, mümkün olduğu kadar çok sayıda folikül nakledeceğinin reklamını yapar. İddiaya göre bu, tam bir saç resminin hızlı bir şekilde tekrar görünme şansını arttırır. Normal saçlı deride bir santimetrekarede yaklaşık 80-110 saç kökü bulunur. Saç ekimi ile bu sayıya tekrar ulaşmak istenir. Ancak bir greftte bu saç köklerinden en az ikisi, üçü veya dördü vardır. Buna göre santimetrekare başına maksimum 60-80 greft kullanılmalıdır. Aksi takdirde, çevreleyen doku fazla saç köklerini gerekli besinlerle zorlukla karşılayabilir.

DHI yönteminin bir diğer kritik yönü, ekilen saçın kontrol edilemeyen büyüme yönüdür. Choi-Pen doğrudan kafa derisine yerleştirildiğinden ve doğal saçın büyüme yönünde hiçbir mikro reseptör kanalı hazırlanmadığından, hiçbir cerrah implante edilen saçın daha sonraki büyüme yönünü tahmin edemez. Sonuç, uyumsuz bir saç modelidir. Bu nedenle, Choi-Pen sadece belirli alanlar için kullanılmalıdır.

× Mayamist.com'a Hoş Geldiniz.